Ingredience

Kvalitní ingredience jsou základem džemů a marmelád Rose Garden. Při výrobě používám tradiční postupy, ovoce zpracovávám šetrně ručně.

Pomeranče a citróny jsou ve většine mých džemů zpracovány celé včetně kůry. Citronová a pomerančová kůra propůjčuje džemům lehounce nahořklou chuť, její chuť v mých džemech však není dominantní. Kůra navíc obsahuje zdraví prospěšné látky: vitamíny, minerály, antioxidanty a například i přírodní antihistaminikum, které pomáhá při alergiích. Pro nakrájení každého pomeranče nebo citrónu na tenoučké plátky je zapotřebí přes dvěstě přesných řezů :-).

Naprostou samozřejmostí je, že nepoužívám žádná umělá barviva ani konzervanty. Hustotu džemů a marmelád ladím pouze přírodním citrusovým nebo jablečným pektinem.

 

Vysoký podíl ovoce

Džemy Rose Garden se obsahují vysoký podíl ovoce (na 100 g hotového džemu použito většinou 110 g ovoce). Díky tomu je jejich chuť plná a výrazně ovocná.

Podíl cukru v mých džemech je kolem 50%, což představuje minimální hranici tzv. méně sladkých džemů (dle příslušné vyhlášky).

Ocenění

V letech 2016 a 2017 jsme na "mistrovství světa" v citrusových marmeládách The World's Original Marmalade Awards v britské Cumbrii získali celkem 16 medailí! Jednu dvojitou zlatou, 6 zlatých, 8 stříbrných a jednu bronzovou.

Ochutnejte dvojitý zlatý červený pomeranč se šumavským šípkem, zlatou klementinku, zlaté červené pomeranče na různé způsoby, stříbrné grepy, citrón s levandulí, pomeranč s fíky a portským a nakonec i bronzový sevillský pomeranč.

 

Kde koupíte?

Prodáváme v několika malých milých obchůdcích (Farmářský obchod Prachatice, Náš grunt u Černé věže v Českých Budějovicích, Dobrá svačina - Bělohorská 266/27 Praha 6, Pannyruty - Minská 4, Praha Vršovice, Luive Kadaň - Mírové nám. 49, Farmářský krámek V+V Most - V. Nejedlého 1186) a na farmářských trzích v Praze (Náplavka - v roce 2017 vždy druhá sobota v měsíci 8-14:00).

SKLENICE

Džemy plním do nadčasových sklenic od německé firmy Weck. Jsou zárukou toho, že se k vám na stůl dostane džem v té nejčerstvější formě.

Na skleničkách nechávám i nerezové svorky, přestože víčko drží pevně uzavřené i bez nich. Chci vám totiž umožnit další využití těchto úžasných skleniček i pro vaše zavařování nebo uchováváni potravin doma.

Pokud ale sklenice nevyužijete, ráda je od vás odkoupím zpátky za 10 Kč/ks.