Ingredience

Kvalitní ingredience jsou základem džemů a marmelád Rose Garden. Při výrobě používám tradiční postupy, ovoce zpracovávám šetrně ručně.

Pomeranče a citróny jsou ve většine mých džemů zpracovány celé včetně kůry. Citronová a pomerančová kůra propůjčuje džemům lehounce nahořklou chuť, její chuť v mých džemech však není dominantní. Kůra navíc obsahuje zdraví prospěšné látky: vitamíny, minerály, antioxidanty a například i přírodní antihistaminikum, které pomáhá při alergiích. Pro nakrájení každého pomeranče nebo citrónu na tenoučké plátky je zapotřebí přes dvěstě přesných řezů :-).

Naprostou samozřejmostí je, že nepoužívám žádná umělá barviva ani konzervanty. Hustotu džemů a marmelád ladím pouze přírodním citrusovým nebo jablečným pektinem.

 

Vysoký podíl ovoce

Džemy Rose Garden se obsahují vysoký podíl ovoce (až kolem 60 % ovoce u citrusových džemů a marmelád a 70 % u ostatních džemů). Díky tomu je jejich chuť plná a výrazně ovocná.

A proč vlastně říkám svým pomerančovým a citrusovým výtvorům džemy a ne marmelády? Právě kvůli jejich vysokému podílu ovoce a nižšímu podílu cukru. Naše aktuální legislativa pro zpracování ovoce totiž vyžaduje, aby citrusová marmeláda obsahovala nejméně 60% cukru. A to ty moje zkrátka nemají. Proto označení „Extra džem méně sladký“. Extra, neboli výběrový, znamená, že džem obsahuje minimálně 45% ovoce (u těch mých se to většinou blíží k 60%) a méně sladký znamená, že džem dle příslušné vyhlášky obsahuje 52-59% cukru. U mých se držím vždy na 52% tzn. na spodní hranici.

Ocenění

V březnu 2016 jsme na "mistrovství světa" v citrusových marmeládách The World's Original Marmalade Awards 2016 v britské Cumbrii získali 8 medailí! Jednu zlatou, šest stříbrných a jednu bronzovou.

Ochutnejte zlatou klementinku s mandarinkou, stříbrné grepy (buď s kůrou nebo bez kůry), citrón s levandulí, červený pomeranč, sevillský pomeranč s armagnacem Comte de Lauvia, pomeranč s fíky a portským a nakonec i bronzový sevillský pomeranč jemný.

 

 Kde koupíte?

Prodáváme na farmářských trzích v Praze (Náplavka, Jiřák, Kulaťák, Pankrác, Tylák) a v Českých Budějovicích na Trhu U vrby. Aktuální termíny najdete vždy na Facebooku.

Kromě farmářských trhů je džemy, marmelády a sirupy Rose Garden také možné zakoupit v několika milých obchůdcích: Galerii sýrů v Českých Budějovicích, Farmářském obchodě v Prachaticích, Království delikates v Praze, u pana Weinera v Krnově a dalších.

http://www.galeriesyru.cz/

 

SKLENICE

Džemy plním do nadčasových sklenic od německé firmy Weck. Jsou zárukou toho, že se k vám na stůl dostane džem v té nejčerstvější formě.

Na skleničkách nechávám i nerezové svorky, přestože víčko drží pevně uzavřené i bez nich. Chci vám totiž umožnit další využití těchto úžasných skleniček i pro vaše zavařování nebo uchováváni potravin doma.

Pokud ale sklenice nevyužijete, ráda je od vás odkoupím zpátky za 10 Kč/ks.